Przedszkole Publiczne w Rzepienniku Biskupim

Archiwum

Rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Logopedyczno - Plastycznego

Dnia 17.05.2018 Komisja Konkursowa w składzie:
 

  • Barbara Romanowska - logopeda Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tarnowie, filia Tuchów
  • Barbara Duran - prezes Stowarzyszenia "Wszystkie Dzieci Nasze Są"
  • Katarzyna Kamińska - logopeda Przedszkola Publicznego w Turzy
     

dokonała rozstrzygnięcia II Gminnego Konkursu Logopedyczno - Plastycznego "Raz, dwa, trzy... głoski szukasz ty"

Wyniki konkursu:

- kategoria I:

I miejsce Karol Brzęczek, Olszyny

II miejsce Martyna Mierzwa, Turza

III miejsce Amelia Skrobot, Rzepiennik Biskupi

- kategoria II:

wszyscy uczestnicy zostali laureatami

 

Na konkurs wpłynęlo 55 prac. Uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Turzy, Przedszkola Publicznego w Rzepienniku Biskupm, Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Suchym oraz Zespołu Szkół w Olszynach. Listę laureatów i listę wyróżnionych zawiera protokół z prac komisji. Laureatom i dzieciom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!

Wszyskim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, pod których opieką dzieci wykonały prace konkursowe.

Sprzątanie Gminy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi z inicjatywy Urzędu Gminy Rzepiennik Strzyżewski nasza placówka przystąpiła do akcji sprzątania gminy. Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W ramach wyżej wymienionej akcji, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny, dnia 20.04.2018 nasze przedszkolaki sprzątały teren wokół przedszkolnego parkingu, częściowo rów przy drodze oraz teren wokół starej, obecnie wyłączonej z ruchu, drogi. Zdjęcia w galerii.

 

Witaj Wiosno!

Powitanie wiosny w tym roku przebiegało w szczególnej atmosferze z powodu pogody typowo zimowej. Nasze przedszkolaki przywitały wiosnę w sali zabaw licznymi okolicznościowymi zabawami z zielonym gaikiem, z którym odbyły krótki spacer po wysokim śniegu. Żeby przekonać się jaki efekt daje zestawienie zielony gaik i śnieg, trzeba zobaczyć zdjęcia umieszczone w zakładce galeria! ;)

Wycieczka do Gorlic

Dnia 08.03.2018 przedszkolaki wyjechały do GCK Gorlice na imprezę edukacyjną "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały tajniki realizacji obrazu, zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa. Kiedy organizator imprezy prześle film do przedszkola zrealizowany z udziałem dzieci, udostępnimy go wszystkim zainteresowanym rodzicom.

Zabawa Karnawałowa

W naszym przedszkolu Zabawa Karnawałowa miała miejsce dnia 06.02.2018 tj. we wtorek. Uroczystość prowadził Szymon Witek. Oprawa muzyczna przygotowana przez prowadzącego przypadła dzieciom do gustu i porwała ich do tańca. Zabawa przebiegała w atmosferze zdrowej rywalizacji podczas bardzo różnorodnych konkursów o charakterze karnawałowym. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla swoich dzieci strojów. Zdjęcia w galerii.

Zajęcia otwarte z logopedii

Dnia 22.01.2018 pani Bożena Brzęczek w ramach prowadzonej w naszej placówce terapii logopedycznej przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców "Idzie zima - ćwiczenia głoski sz". Podstawowym celem zajęcia było przybliżenie rodzicom tematu różnorodności ćwiczeń stosowanych w terapii logopedycznej oraz ważności współpracy nauczyciel - rodzic - dziecko. Zajęcie spotkało się z dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Zdjęcia w galerii.

Dzień Babci i Dziadka

W bardzo miłej atmosferze odbyła się w naszym przedszkolu dnia 19.01.2018 tegoroczna uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Frekwencja gości była prawie stuprocentowa. Dla swoich najbliższych dzieci przygotowały taniec Zorba, humorystyczne przedstawienie "Dla babci" oraz montaż literacko - muzyczny, złożyły życzenia i wręczyły upominki. Tradycyjnie po występach artystycznych goście, dzieci i personel przedszkola w towarzystwie absolwenta przedszkola Marcina Maciora (organisty) śpiewali znane kolędy polskie. Dzieci częstowały swoich dziadków przygotowanymi własnoręcznie piernikami. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze swoim wnukiem czy wnuczką. Zdjęcia w galerii.

Zakończenie akcji

W związku z zakończeniem tegorocznej akcji "Góra Grosza" informujemy, że do organizatora została wysłana uzbierana przez naszych przedszkolaków kwota 38,70 zł. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję! :)

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Człowiek przyjacielem przyrody". Wyróżnienie otrzymał nasz przedszkolak Wiktor Kukuła. Jego praca między innymi wyróżnionymi pracami znajduje się w kalendarzu spółki "Dorzecze Białej" na rok 2018. Dnia 14.12.2017 laureat odebrał nagrody i okolicznościowy dyplom od przedstawicieli organizatora. Pozostałe dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy, wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Zdjęcia w galerii.

Wyjazd do kina

Na 15.12.2017 zaplanowano wyjazd do kina w Olszynach na film "Renifer Niko ratuje brata". Wyjazd o godz. 9.30. powrót ok. 12.00. W drodze powrotnej zaplanowano zwiedzanie Kościółka Jana Chrzciciela.

Wizyta św. Mikołaja

Św. Mikołaj spotkał się z naszymi przedszkolakami 5 grudnia 2017 roku. Dzieci przygotowały okolicznośćiowy montaż literacko - muzyczny, św. Mikołaj zaś wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Uroczystość miała charakter środowiskowy, kilkoro dzieci z naszej miejscowości dołączyło do przedszkolaków celem odebrania prezentów od św. Mikołaja. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizację  wyżej wymienionej uroczystości. Zdjęcia w galerii.

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 24 listopada 2017 wszystkim zajęciom dzieci w przedszkolu towarzyszyły pluszowe misie, a to ze względu na "Święto misia". Atmosfera była wyjątkowa.  Zabawa, praca plastyczna oraz spacer z ulubionymi pluszakami to niezwykła frajda. Najwięcej pozytywnych emocji sprawił fakt zaprezentowania swojego misia przedszkolnym koleżankom i kolegom. Zdjęcia w galerii.

Konkurs plastyczny

Prace konkursowe zostały przekazane do organizatora. Zdjęcia (opisane) wyżej wymienionych prac znajdują się w galerii. Udział w konkursie wzięło 16 dzieci z naszego przedszkola. Czekamy na ocenę prac przez Komisję Konkursową.

Święto Niepodległości 2017

Dnia 10 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu zapanowała patriotyczna atmosfera. W przeddzień Święta Niepodległosci podczas okolicznościowej uroczystosci dzieci poznawały symbole narodowe. Ubrania w barwach narodowych, gazetki o tematyce patriotycznej, okolicznościowe kotyliony, wiersze o tematyce patriotycznej, edukacyjny film "Symbole narodowe", uroczyście zaśpiewany hymn oraz taniec Polonez w wykonaniu dzieci pomogły im uświadomić sobie swoją przynależność narodową. Zdjęcia w galerii.

Wyjazd do teatru

Na 13 listopada 2017 roku zaplanowany został wyjazd dzieci do Gminnego Centrum Kultury w Gorlicach na spektakl teatralny "Roszpunka". Wyjazd o godz. 9 10 - powrót ok 12.30. 

Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzepienniku Strzyżewskim zaprasza rodziców naszych przedszkolaków na spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller dnia 17.10.2017 wtorek godz.11.00 w Sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy. Dzieci przedszkolne pojadą busem z przedszkola. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia przez dziecko książki autorstwa pani Ewy. Jeżeli ktoś z rodziców jest zainteresowany proszę na spotkanie dać dziecku 5 zł.

Konkurs

Przygotowane przez nasze dzieci prace konkursowe zostały przesłane na adres organizatora, czyli Spółki Komunalnej "Dorzecze Białej".

 

Do konkursu przystąpiły następujące dzieci: Gucwa Maciej, Fudala Konrad, Habas Bartosz, Hadalska Maja, Kleszyk Klaudia, Kukuła Natalia, Kukuła Wiktor, Roman Patryk, Roman Sebastian, Rutana Adrian, Skrobot Amelia, Słowik Nikola, Szymański Piotr.

 

Czekamy na ocenę prac przez komisję konkursową.

Dzień Przedszkolaka

Uroczystość Dnia Przedszkolaka zaplanowana jest na 19.09.2017 (wtorek) na godz 9.30. Dzieci z naszego przedszkola spotkają się z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Turzy w Sali Widowiskowej przy Urzędzie Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim.

Konkurs plastyczny

Spółka Komunalna "Dorzecze Białej" zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Człowiek przyjacielem przyrody". Tematyka prac powinna obejmować działania zmierzające do zachowania lub przywrócenia czystości wody. Termin składania prac 6 października 2017. Nagrodzone prace plastyczne zostaną umieszczone w kalendarzu spółki na rok 2018. Regulamin konkursu do wglądu w przedszkolu.

Zakrętki dla Basi

Rodzice Basi, państwo Izabela i Rafał Hebdowie składają podziękowanie dzieciom i rodzicom za udział w akcji "Zakrętki dla Basi". W  czwartek 8 czerwca 2017 odebrali zebrane w przedszkolu zakrętki i proszą o kontynuowanie uczestniczenia w akcji w roku następnym.

!! ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU !!

Dnia 31.05.2017 Komisja Konkursowa w składzie:
 

  • Barbara Romanowska - logopeda Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tarnowie, filia Tuchów
  • Barbara Duran - prezes Stowarzyszenia "Wszystkie Dzieci Nasze Są"
  • Bożena Brzęczek - logopeda Przedszkola Publicznego w Rzepienniku Biskupim
     

dokonała rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Logopedyczno - Plastycznego "Wiosenna Grządka Żuczka Szymona".

Na konkurs wpłynęlo 40 prac.Uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Turzy, Przedszkola Publicznego w Rzepienniku Biskupm, Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Suchym oraz Zespołu Szkół w Olszynach. Listę laureatów i listę wyróżnionych zawiera protokół z prac komisji. Laureatom i dzieciom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!

Wszyskim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, pod których opieką dzieci wykonały prace konkursowe.

 

Protokół w załączeniu :)

Spotkanie z nauczycielką

W bardzo sympatycznej atmosferze przebiegało spotkanie dzieci z zaproszoną z okazji Dnia Kobiet emerytowaną nauczycielką, panią Marią Kierońską. Pani Maria w bardzo przystępny sposób przybliżyła dzieciom pracę nauczycielki i szybko nawiązała z przedszkolakami kontakt. Było to również kolejne spotkanie w ramach przedsięwzięcia "Czytamy dzieciom". Pani Kierońskiej dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i składamy życzenia zdrowia i realizacji planów. Zdjęcia w galerii.

Zabawa Karnawałowa

Informujemy że w naszym przedszkolu Zabawa Karnawałowa została zaplanowana na wtorek 14.02.2017.

Zwracamy się do rodziców z prośbą o przygotowanie swoim dzieciom strojów karnawałowych.

Zakończenie akcji

W związku z zakończeniem tegorocznej akcji Góra Grosza informujemy, że do organizatora została wysłana uzbierana przez naszych przedszkolaków kwota 30,96 zł. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję.

Zaproszenie na zebranie rodziców

Zapraszamy rodziców na zebranie dnia 8.12.2016 roku - czwartek - godz.14.00. W programie zebrania zaplanowano spotkanie z pedagogiem Poradni Psychologiczno - Pedagogiczej w Tuchowie. Przed zebraniem będzie możliwość indywidualnej konsultacji z panią pedagog.

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzepienniku Strzyżewskim została zaplanowana na 25.10.2016 - wtorek. Wyjazd busem o godz 10.00. powrót około godz 11.30.

Rozstrzygnięcie konkursu

Spółka Komunalna "Dorzecze Białej" informuje, iż komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu plastycznego "Rzeki to nie ścieki". Nagrodzone dzieci z naszego przedszkola to: Błażej Bryndal, Natalia Kukuła. Nagrodzone prace zostaną umieszczone w kalendarzu spółki na rok 2017. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Konkurs

Nasze przedszkolaki licznie wzięły udział w konkursie plastycznym "Rzeki to nie ścieki" oganizowanym przez "Dorzecze Białej" z Tuchowa. Prace zostały wysłane do organizatora. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Prace wykonały następujące dzieci: Błażej Bryndal, Fabian Roman, Natalia Kukuła, Natalia Kiełtyka, Gabriela Wal, Zuzanna Ryba, Weronika Kleszyk, Sebastian Smosna, Aleksandra Serafin, Maciej Gucwa, Malwina Ryndak, Jakub Słowik, Kacper Ptak, Konrad Fudala, Maja Hadalska, Arkadiusz Płaczek.

Życzenia na wakacje

Z okazji nadchodzących wakacji samych słonecznych dni, bogatych w nowe doświadczenia, wspaniałch przygód, wychowankom przedszkola życzą pracownicy placówki. Do rodziców kierujemy słowa podziękowania za współpracę w zakresie jednolitego oddziaływania: przedszkole i rodzice wobec dzieci. Do zobaczenia po wakacjach!!

Zakrętki dla Basi

Rodzice Basi, państwo Izabela i Rafał Hebdowie składają podziękowanie dzieciom i rodzicom za udział w akcji "Zakrętki dla Basi". W poniedziałek 13 czerwca 2016 odebrali zebrane w przedszkolu zakrętki i proszą o kontynuowanie uczestniczenia w akcji w roku następnym.

Konkurs

Konkurs "Zbieramy zużyte baterie" z roku szkolnego 2015/2016 został rozstrzygnięty. Trzej najlepsi zbieracze to: Słowik Jakub, Koza Rafał, Bryndal Błażej. Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursu i jednocześnie przyczynili się do budzenia świadomości ekologicznej dzieci.

Zebranie rodziców

Zapraszamy na zebranie rodziców dnia 31.05.2016 (wtorek) godz 14.30. W programie spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tuchowie.

Dzień Mamy

Informujemy, że Uroczystość Dnia Matki w naszym przedszkolu zaplanowana jest na 25.05.2016 (środa) godz. 12.30.

Odbiór puszki wolontariackiej

Przedstawiciel Centrum Wolontariatu "Empatia" dnia 30.03.2016 roku odebrał z naszej placówki puszkę wolontariacką. Celem przedsięwzięcia jest zebranie środków na kolejny etap budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum w Tarnowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom którzy włączyli się do akcji.

Zajęcia otwarte z logopedii

Pani Bożena Brzęczek serdecznie zaprasza Rodziców dzieci objętych terapią logopedyczną na zajęcia otwarte, które odbędą się 15.02.2016 o godz. 8.00. Państwa obecność jest niezwykle istotna ze względu na charakter zajęć: wspólne ćwiczenia Rodzica i Dziecka.