Przedszkole Publiczne w Rzepienniku Biskupim


Galeria

Witamy w dziale galeria
WALENTYNKI

15.02.2022 był dla Biedronek wyjątkowym, czerwonym dniem pełnym przyjaźni i miłości. W pogodnej atmosferze i radosnym nastroju przedszkolaki poznały zwyczaje walentynkowe, ich historię i tradycję.  Dzieci nauczyły się wymawiać słowo kocham w różnych językach, prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa.  Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. Jednak największą atrakcją tego dnia było rozdanie poczty walentynkowej, a następnie przygotowanie i udekorowanie pysznych gofrów. 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też było u nas. W dniu 10.02.2022 r.  już od rana w sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać: piratów, policjantów, królewny, rycerzy, Spider-Mana, kangurka czy kowboja ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

4 lutego 2022 r. "Biedronki"  przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie drobny upominek.  Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !

Link do filmu:

https://drive.google.com/file/d/1qALFzjiBt08BlRdiEkGr__XPwul_GVSh/view?usp=sharing

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

22.12.21 r. odbyła się przedszkolna wigilia. Do tej wielkiej uroczystości "Biedronki" przygotowywały się od dłuższego czasu. Kilka dni wcześniej dzieci ubrały choinkę, upiekły i udekorowały pierniczki świąteczne, brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych oraz w zabawach dramowych. Wspólnymi siłami z wielkim zaangażowaniem przedstawiły scenki z Betlejem. Gdy nadszedł długo wyczekiwany dzień przedszkolaki dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, zjadły  wspólny wigilijny obiad oraz kolędowały.Ten piękny czas przyczynił się nie tylko do wprowadzenia Ducha Świąt w nasze serca, ale także wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji. 

 

BIEDRONKI PIEKĄ PIERNICZKI

"W święta każde dziecko wie,
Jak pierniczki robi się.
I ja też się na tym znam,
Palce lizać mówię Wam".

W oczekiwaniu na święta "Biedroneczki" wspólnie wypiekały pierniczki. Przedszkolaki bardzo chętnie brały czynny udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć uczyły się w jakiej kolejności przygotowuje się te świąteczne przysmaki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem ugniatały, wałkowały, oraz wykrawały różne kształty z ciasta. Po upieczeniu pierniczków dekorowały je lukrem i posypkami cukrowymi.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

W dniu dzisiejszym przedszkolaki brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Panie ze Stowarzyszenia ADSUM pokazały dzieciom w jaki sposób wykonać piękne kartki świąteczne. Dziękujemy Paniom za poświęcony czas.

 

 

DZIECIAKI DOKARMIAJĄ ZIMĄ PTAKI

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?

Wiadomo- dzieci!

"Biedronki" podczas ostatnich zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wsypywały pokarm do karmnika. Dokarmiając ptaki najmłodsi uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

MIKOŁAJKI 2021

"6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty"

Do naszego przedszkole zapracowany św. Mikołaj dotarł 7 grudnia. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim wymarzone prezenty dla grzecznych dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Nasz wyczekiwany gość otrzymał od przedszkolaków ciepłe, grube skarpetki, gruby koc oraz wełnianą czapkę, aby było mu ciepło w te mroźne, zimowe wieczory. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! Ten miło spędzony czas został upamiętniony na naszych zdjęciach.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2021

W dniu dzisiejszym odbyła się w przedszkolu zabawa andrzejkowa. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, gdzie dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Na początku  wszystkie dzieci zapoznały się z tradycją Andrzejek i różnymi wróżbami. Wśród wróżb były m.in.: "Losowanie kolorów", "Ustawianie butów","Zaczarowany kapelusz, czyli kim będę w przyszłości","Serduszko z imionami","Grosik na szczęście","Psia wróżba". Następnie odbyły się andrzejkowe tańce. Ten dzień spędziliśmy w niezwykłej, zaczarowanej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu dzisiejszym (tj.25.11.21) świętowaliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Pluszowego Misia". Podczas naszej dzisiejszej uroczystości dzieci poznały historię Święta Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, zgadywankach oraz wykonywały piękne prace plastyczne. Przedszkolaki zrobiły sobie także pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie Święto Misia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. 

SPOTKANIE Z PISARKĄ - BEATĄ OSTROWICKĄ

3.11.21r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z autorką powieści  dla dzieci i młodzieży - Beatą Ostrowicką. Nasz gość podczas spotkania opowiedział o swojej twórczości, o wymyślonych przez siebie bohaterach i historiach. Była to niezapomniana okazja, aby posłuchać fragmentów książki czytanych przez samą autorkę. Po zakończonym spotkaniu dzieci mogły zakupić książki z autografem.

 

BAL JESIENI

Dnia 28.10.21 r. w naszym przedszkolu odbył się  BAL JESIENI.

Na samym początku naszego świętowania "Biedroneczki" odczytały list od Pani Jesień, a następnie wykonały zadania, o których mowa była w liście. Rozwiązywaliśmy zagadki jesienne, rozpoznawaliśmy za pomocą dotyku jesienne dary, bawiliśmy się w "Jeżyka" oraz kosztowaliśmy pysznych smakołyków przygotowanych przez nasze mamy. W pięknej, jesiennej scenerii i w strojach pasujących do pory roku dzieci bawiły się w rytm muzyki, brały udział w konkursach, a także pozowały do zdjęć. Przedszkolakom bardzo podobał się tegoroczny bal. Z pewnością Jesień za rok również przybędzie do naszego przedszkola.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ
19.10.21 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty. W nawiązaniu do tego święta dzieci przypomniały sobie na czym polega praca listonosza oraz jak wygląda droga listu/kartki pocztowej od nadawcy do odbiorcy. Tego dnia bawiliśmy się także chętnie w naszym kąciku pocztowym. Na koniec zajęć w drzwiach naszej sali zjawił się wyczekiwany gość - Pan Listonosz z torbą pełną listów :)
 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla "Biedroneczek". Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnymi przedszkolakami. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał słodki kuferek od Pani Dyrektor.

Link do filmiku https://drive.google.com/file/d/1aRUbmF26clYdHv8uQO2JHUgyoqtvTsDC/view?usp=sharing

ALPAKI U PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 13.10.21 odbyły się  zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Przedszkolaki  miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się  szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Najpierw przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach i grach zespołowych. Następnie obejrzały teatrzyk pt." Mówię nie, wszystkiemu co złe", a na samym końcu doskonale bawiły się w fotobudce pozując do ciekawych zdjęć. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości tego dnia :)

Wszyscy swoje święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają
I też swoje święto mają.

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie
Bawi się z nami kto tylko chce.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dzielnicowym Panem Waldemarem Kopkiem z Komisariatu Policji w Ciężkowicach.

Podczas spotkania funkcjonariusz przybliżył przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci w trakcie służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjant przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od Pana policjanta odblaski.